Vuoden 2013 kilpailuja ja tuloksia

Yleisiä ONKI, UISTELU ym. -kilpailuja:

TOUKOKUU

La 04.05. VAASA, Kalaranta Laituripilkki - TULOKSET

Su 05.05. Laituripilkki cup 1, Suninsalmi - TULOKSET

To 09.05. Laituripilkki cup 2 - TULOKSET - TILANNE

Pe 10.5. Yleinen soutu-uistelukisa, Kuivasjärvi, Alavus - TULOKSET - KUVAT

La 11.05. Lohikisa, Säläisjärvi - TULOKSET

Ti 14.05. klo 17.45 Kalajärvi, voimalaitos, SUPER-CUP I-osa, (ASUK) - TULOKSET - DIAGRAMMI

Ke 15.05. Onkikisa, Kyrönlahti / Punkari - TULOKSET

To 16.05. ALAJÄRVI, Lehtimäki, Sahanranta Kesäongen avaus - TULOKSET

Pe 17.05. ALAJÄRVI, Lehtimäki, Suninsalmi OP - Pohjola Cup I heitto/soutu-uistelu - TULOKSET

La 18.05. SEINÄJOKI, Kalajärvi SM-onkikarsinta I - TULOKSET

La 18.05. Lohikisa, Kakkurinjärvi, Vimpeli - TULOKSET

La 18.05. Vetouistelun Pohjanmaa Cup 1 - Alajarvi - TULOKSET - JOUKKUE

Su 19.05. SEINÄJOKI, Kyrkösjärvi SM-onkikarsinta II - TULOKSET

Su 19.05. Lohikisa, Innonjärvi, Pihlajavesi - TULOKSET

Su 19.05. Yleinen raippaonki, Vilppulan venesatama - TULOKSET

Ti 21.05. klo 17.45 Kalajärvi, SUPER-CUP II-osa, (ASUK) - TULOKSET - DIAGRAMMI - TILANNE II

Ke 22.05. Sairaalaparkin onkikisa - TULOKSET

To 23.05. Iltaonki, Ouluvesi, uuden sillan penkka - TULOKSET

Pe 24.05. Veneonki Cup I, Kätkänjärvi - TULOKSET

La 25.05. KURIKKA, Pitkämö - TULOKSET

La 25.05. Lohikisat, Sutikka, Jokiperä - TULOKSET

La 25.05. Vetouistelun Pohjanmaa Cup 2 - Evijarvi - TULOKSET - JOUKKUE

Su 26.05. KOIVULAHTI, Kyrönjoki Merenkurkun Onki – Kvarten Metet SM-onkikarsinta III - TULOKSET - LOPPUPISTEET

Ti 28.05. PIETARSAARI, Fantasian ranta Kesäonki

Ti 28.05. klo 17.45 Kalajärvi, SUPER-CUP III-osa, (ASUK) - TULOKSET - DIAGRAMMI - TILANNE III

Ke 29.05. VAASA, Kalaranta Kurre Cup I - TULOKSET

Ke 29.05. Toukolan kävelysilta onki - TULOKSET

To 30.05. Iltaonki, Kalajärvi - TULOKSET

Pe 31.05. ALAVUS, Kuorasjärvi OP - Pohjola Cup II heitto/soutu-uistelu - TULOKSET - TILANNE

KESÄKUU

La 01.06. EVIJÄRVI, Sillankorva Heitto virvelöinti - TULOKSET

Su 02.06. Kalajärvi, Tuomen parkkipaikka, haasteottelu AsUK-LUK-SeSOnki. klo 07.30 Kaksiosainen kisa kilpaonginnan säännöillä. - TULOKSET - DIAGRAMMI

Ti 04.06. klo 17.45 Kyrkösjärvi, Jalasjärventie, SUPER-CUP IV-osa, (LUK, Keltsu 0500- 165518) - TULOKSET - DIAGRAMMI - TILANNE IV

Ke 05.06. Perinteinen nuorten onkitapahtuma, Vähäjärvi - TULOKSET

Ke 05.06. Vaasan Onkimestaruus I, Isolahti, Mansikkasaari - TULOKSET

To 06.06.2013 Iltaonki, Valkeisjärvi - TULOKSET

La 08.06. SEINÄJOKI, Kyrkösjärvi SM-soutu-uistelu - TULOKSET

La 08.06. KURIKKA, Puntuunen Hakupäällä onki - TULOKSET

Su 09.06. SEINÄJOKI, Kalajärvi Pm-kilpaonki - TULOKSET - JOUKKUE - DIAGRAMMIT - KUVAT

Ti 11.06. klo 17.45 Kyrkösjärvi, SUPER-CUP V-osa, (LUK) - TULOKSET - DIAGRAMMI - TILANNE

Ke 12.06. Auto-onkikisa, Alajärvi - TULOKSET

Ke 12.06. Vaasan Onkimestaruus II, Vankilanranta, Vaasa - TULOKSET - LOPPUPISTEET

To 13.6. Nuorten heitto-uistelutapahtuma, Vähäjärvi - TULOKSET

Pe 14.06. ALAVUS, (Töysä), Liesjärvi OP - Pohjola Cup III Pm-heitto/soutu-uistelu - TULOKSET - TILANNE - KUVAT

La 15.06. VAASA, kalaranta Pm-laituripilkki - TULOKSET - KUVAT

La 15.06. Toukolan onkikisat - TULOKSET

Su 16.06. KAUHAJOKI, Maatalousoppilaitos Kauhaonki 2013 - TULOKSET

Su 16.06. Vetouistelun Pohjanmaa Cup 3 - Vimpeli - TULOKSET - JOUKKUE

Ti 18.06. klo 17.45 Kyrönjoki Munakan silta, SUPER-CUP VI-osa, (LUK) - TULOKSET - DIAGRAMMI - TILANNE

Su 23.06. SEINÄJOKI, Kalajärvi Jussin onki - TULOKSET

Ti 25.06. klo 17.45 Kalajärvi, SUPER-CUP VII-osa, (SeSOnki, Jallu 040-5036352) - TULOKSET - DIAGRAMMI - TILANNE

Ke 26.06. Onkikisat, Sairaalaparkki - TULOKSET

Ke 26.06. VAASA, Kalaranta Kurre Cup II - TULOKSET JA TILANNE

To 27.06. Iltaonkikilpailu, Sahanranta, Ähtärinjärvi - TULOKSET

To 27.06. Eläkeliiton Etelä-Pohjanmaan piirin mestaruusonki, Hirvijärvi, Jalasjärvi - TULOKSET

Pe 28.6. Mato-onkikisa, Tuurala, Isokyrö - TULOKSET

La 29.06. KURIKKA, Pitkämö Yleinen kilpaonki - TULOKSET

Su 30.06. SEINÄJOKI, Kalajärvi Pm-heittouistelu - TULOKSET - KUVAT

Su 30.06. TEERIJÄRVI, Heimsjön Veneonki, Cup I - TULOKSET

HEINÄKUU

Ti 02.07. klo 17.45 Kalajärvi, SUPER-CUP VIII-osa, (SeSOnki) - TULOKSET - DIAGRAMMI - TILANNE

Ke 03.07. Sairaalaparkin onkikisat - TULOKSET

To 04.07. Iltaonkikilpailu, Perännejärvi, Ähtäri - TULOKSET

Pe 05.07. SEINÄJOKI, Kyrkösjärvi OP - Pohjola Cup IV heitto/soutu-uistelu - TULOKSET - TILANNE

La 06.07. Vetouistelun Pohjanmaa Cup 4 - Lohikuningas, 30v. juhlakilpailu, Pm-vetouistelu - TULOKSET - JOUKKUE

La 06.07. KURIKKA (Jurva), Kivi- ja Levalampi Veto / heitto kalastuskilpailu - TULOKSET

La 06.07. ALAHÄRMÄ, Haarusjärvi Yö-onki - TULOKSET

Su 07.07. SEINÄJOKI, Kalajärvi SeSOngin kilpaonkimestaruus - TULOKSET - DIAGRAMMIT

Su 07.07. BJÖRKÖBY, Svedjehamn Saaristo Onki – Skärgårds Metet - TULOKSET

Ti 09.07. klo 17.45 Kalajärvi, SUPER-CUP IX-osa, (SeSOnki) - TULOKSET - DIAGRAMMI - TILANNE

Ke 10.07. Onkikisat, Kyrönlahti, Punkari - TULOKSET

Ke 10.07. Haasteonki KUK-JUK - Hirvijärvi, Jalasjärvi - TULOKSET

To 11.07. Iltaonki, Vähäjärvi - TULOKSET

To 11.07. Onkikilpailut, Kyrönjoki, Munakan silta - TULOKSET

Pe 12.07. TEERIJÄRVI, Kortjärven silta Kortjärvi Nappet – Kortjärvi Tärppi

La 13.07. EVIJÄRVI, Sillankorva Haukisoutu - TULOKSET

13.-14.07. SM-heittouistelu

Su 14.07. KURIKKA, Pitkämö Yleinen onkikisa - TULOKSET

Su 14.07. Onkikisat, Toukolan kävelysilta - TULOKSET

Ti 16.07. LUK kesäonginnan mestaruus I, Kyrkösjärvi, Sevo, Seinäjoki - TULOKSET

Ke 17.07. Onkikisat, Toukolan kävelysilta - TULOKSET

To 18.07. Iltaonki, Ouluvesi, Sahanranta, Ähtäri - TULOKSET

Pe 19.07. LAPPAJÄRVI, Kärnänsalmi Vene-jigipilkki

Pe 19.07. KURIKKA, Jurva, Kivi- ja Levalampi OP - Pohjola Cup V heitto/soutu-uistelu - TULOKSET - TILANNE

Pe 19.07. Laituripilkki, Kyrkösjärvi, Seinäjoki - TULOKSET

La 20.07. ISOKYRÖ, Karoliini, Kyrönjoki - TULOKSET

20.-21.07. SM-kilpaonki, Kalajärvi (korjatut tulokset) - YLEINEN - NAISET - NUORET - VETERAANIT - JOUKKUE

Su 21.07. KAUHAVA, Alahärmä, Haarusjärvi Haarus-onki - TULOKSET

Su 21.07. Vetouistelun Pohjanmaa Cup 5 - Patanan - TULOKSET - JOUKKUE

Ti 23.07. PIETARSAARI, Fantasian ranta Jaakonpäivän onki

Ti 23.07. LUK Onkimestaruus III, Munakan silta, Kyrönjoki - TULOKSET

Ti 23.07. Kelaonkikisa Kalajärvi, Tuomen parkki - TULOKSET

Ke 24.07. Yleinen lohionki, Potilanlampi - TULOKSET

Ke 24.07. MAALAHTI / MALAX Åminne Heittokilpailu / Kasttävling

Ke 24.07. Auto-onkikisa, Alajärvi - TULOKSET

To 25.07. Veneonki Cup II Kätkänjärvi - TULOKSET

La 27.07. Keskisen Kello Uistelu III, Pohjanmaa Cup 6/8, Toisvesi, Virrat - TULOKSET - JOUKKUE

La 27.07. SEINÄJOKI, Kyrkösjärvi Veneonki Cup II - TULOKSET

Su 28.07. Onkikilpailut, Sammusjärvi - TULOKSET

Su 28.07. JALASJÄRVI, Hirvijärvi - TULOKSET

Ti 30.07. LUK kesäongen mestaruus 4, Hirvijärvi - TULOKSET - LOPPUTULOKSET

Ke 31.07. VAASA, Vankilan ranta Vaasan laituripilkki - TULOKSET

Ke 31.07. Auto-onkikisat, Alajärvi - TULOKSET

ELOKUU

To 01.08. Seuraottelu Onki 1, Vähä-Räyrinki - TULOKSET

La 03.08. SM-onki, Iijoki, Raasakka - TULOKSET

Su 04.08. Onkikilpailut, Kyrönjoki, Karoliini - TULOKSET

Su 04.08. Ouluvesisoutu, Ouluvesi - TULOKSET

Ma 04.08. Seuraottelu Onki 2, Vähäjärvi - TULOKSET

Ti 06.08. klo 17.45 Kalajärvi, KILPAONKI-CUP X-osa, (ASUK) - TULOKSET - DIAGRAMMI - TILANNE

To 06.08. PK Onkimestaruus, Västervik, venesatama - TULOKSET

Ke 07.08. VAASA, Kalaranta Kurre Cup III, heittouistelu - TULOKSET

Ke 07.08. Onkikisat, Toukolan Kävelysilta, Alajärvi - TULOKSET

To 08.08. Seuraottelu onki 3, AsUK-LeUK-ÄUK, Ouluvesi, uuden sillan penkka - TULOKSET

Pe 09.08. SEINÄJOKI (Nurmo) Varpula OP - Pohjola Cup VI heitto/soutu-uistelu - TULOKSET - LOPPUTULOKSET

10.-11.8. Vetouistelun SM 2013, Iisalmi - TULOKSET

La 10.08. EVIJÄRVI, Sillankorva Heitto virvelöinti - TULOKSET

La 10.08. VÄHÄKYRÖ, Merikaarto, Kyrönjoki Merikaarto onki - TULOKSET

La 10.08. Veneonki Cup III Kätkänjärvi (LeUK) - TULOKSET

Su 11.08. KURIKKA (Jurva) Säläisjärvi - TULOKSET

Su 11.08. Onkimaajoukkueiden loppukarsinta - TULOKSET

Ti 13.08. Pilk Kings Laituripilkki, Vaskiluoto - TULOKSET

Ti 13.08. klo 17.45 Hirvijärvi, voimala, KILPAONKI-CUP XI-osa, (LUK) - TULOKSET - DIAGRAMMI - TILANNE

Ke 14.08. Onkikisa, Kyrönlahti, Alajärvi - TULOKSET

To 15.08. Iltaonkikauden päätöskisa, Suninsalmi - TULOKSET

To 15.08. Vaasan Kesäonki Cup 1, Isolahti - TULOKSET

Pe 16.08. Lohionki, Potilanlampi - TULOKSET

Pe 16.08. PM-Perho, Särkijärvi, Jalasjärvi - TULOKSET

La 17.08. Vetouistelun Pohjanmaa Cup 7 - Kuortane - TULOKSET - JOUKKUE

La 17.08. KASKINEN, Kaskisten salmi - TULOKSET

La 17.08. Eläinpuiston erätapahtuman onkikisa - TULOKSET

Su 18.08. SEINÄJOKI, Hirvijärvi, Pm-onki - TULOKSET

Su 18.08. SM-veneonki

Ti 20.08. klo 17.45 Hirvijärvi, KILPAONKI-CUP XII-osa, (SeSOnki) - TULOKSET - DIAGRAMMI - LOPPUTULOKSET

Ke 21.08. Auto-onkikisa, Alajärvi - TULOKSET

To 22.08. Vaasan kesäonki cup 2, Palosaaren kivilaiturit - TULOKSET

La 24.08. KURIKKA, Pitkä-Jussin ranta Pm-Veneonki, veneonki cup III - TULOKSET

La 24.08. Arskan uistelu, Vaskivesi, Virrat. Klo 11-17. Kilpailukeskus Jäähalli, Virrat.

Su 25.08. BJÖRKÖBY, Svedjehamn Björkön Heitto – Björkö Kastet - TULOKSET

Su 25.08. SEINÄJOKI Hirvijärvi SeSOnki -20 kilpaonki - TULOKSET

Su 25.08. VI Uistelukilpailut Perännejärvellä - TULOKSET

Su 25.08. Auto-onkikisat, Alajärvi - TULOKSET

Ti 27.08 VUK jäsentenvälinen laituripilkki, Mansikkasaari, Vaasa - TULOKSET

To 29.08. Vaasan Kesäonki Cup III, Mansikkasaari - TULOKSET - LOPPUTULOKSET

La 31.08. KURIKKA, Yhteislaidun, Tuiskula - TULOKSET

La 31.08. Vetouistelun Pohjanmaa Cup 8 - Kuhalordi - TULOKSET - JOUKKUE

La 31.08. Uistelukisa, Lehtimäki, Ähtärinjärvi, Suninsalmi - KISA PERUTTU

La 31.08. Syysonki, Ouluvesi - TULOKSET

SYYSKUU- LOPPUSYKSY

Su 01.09. Avoin soitu-uistelu, Kuorasjärvi, Alavus - TULOKSET

Su 01.09. ALAVETELI, Paasila, Birgerin Muistokisa

Su 01.09. Onkikilpailut, Kivi- ja Levalampi, Jurva (Kurikka) - TULOKSET

Pe 06.09. Haasteonki LSK-LUK, Urheilutalon ranta, Lapua - TULOKSET

La 07.09. KASKINEN, Sisäsatama Laituripilkki - TULOKSET

La 07.09. Lohikisat, Sutikka, Jokiperä - TULOKSET

Su 08.09. Buster-uistelu, Perännejärvi, Ähtäri - TULOKSET

Su 08.09. Onki, Perännejärvi, Ähtäri - TULOKSET

Su 08.09. ALAVUS, Alavudenjärvi Veneonki cup IV - TULOKSET

Su 08.09. Pilk Kings Heittomestaruuskilpailut - TULOKSET

La 14.09. VAASA, Kalaranta, Kurren Pytty Heittouistelukilpailu - TULOKSET

La 14.09. Soutu/heitto-Uistelukisa Kaarankajärvi, Kuortane, Leppälänkylä - TULOKSET

La 14.09. Terassiuistelu, Laivaranta, Rantaterassi, Virrat - TIEDOTE - SÄÄNNÖT - TULOKSET - KUVA 1 - KUVA 2 - KUVA 3

Su 15.09. Onkikisat, sairaalaparkki, Alajärvi - TULOKSET

Su 15.09. Yleinen laituripilkki, sisäsatama, Kristiinankaupunki - TULOKSET

Su 15.09. Patanan syyshauki - TULOKSET

Su 15.09. Laituripilkki, sisäsatama, Kristiinankaupunki - TULOKSET

La 21.09. Laituripilkin I-joukkueosakilpailu, Lehtimäki Suninsalmi, (5 henkilöä/seura) - TULOKSET - PISTETILANNE

La 21.09. Onkimaajoukkueiden loppukarsinta - TULOKSET

La 21.09. Soutu-uistelu, Hirvijärvi, Jalasjärvi - TULOKSET

Su 22.09. Onkimaajoukkueiden loppukarsinta - TULOKSET

Su 22.09. Rääpiäisonginnat, Kyrkösjärvi, keskussairaalan ranta - TULOKSET

La 28.09. Auto-onki, Sairaalaparkki, Alajärvi - TULOKSET

La 28.09. Uistelu, Visuvesi, Virrat - TULOKSET

Su 29.09. SM-Laituripilkki, Raisio - TULOKSET

La 05.10. Yleinen Karvianjärvi uistelu. Kilpailun säännöt. - TULOKSET

La 05.10. Laituripilkki, Kaskinen - TULOKSET

Su 06.10. Laituripilkki II, Suninsalmi - TULOKSET - PISTETILANNE

Ke 09.10. Pm-tietokilpailu, Seinäjoki - TULOKSET

La 12.10. Laituripilkki III, Suninsalmi - TULOKSET - TILANNE

Su 13.10. Yleinen Laituripilkki, Kyrkösjärvi, Seinäjoki - TULOKSET

La 19.10. Laituripilkki IV, Suninsalmi - TULOKSET - TILANNE

La 19.10. Uistelu, Visuvesi, kolme suurinta - TULOKSET

Su 20.10. Laituripilkin II-joukkueosakilpailu Kalajärvi, LUK - TULOKSET

La 26.10. Laituripilkki V, Suninsalmi - TULOKSET - TILANNE

Su 27.10. Laituripilkki I, Alavudenjärvi, Harrin uimaranta - TULOKSET - KUVIA

La 2.11. Laituripilkki VI, Suninsalmi - TULOKSET - TILANNE

Su 3.11. Laituripilkki II, Alavudenjärvi, Harrin uimaranta - TULOKSET

La 9.11. Laituripilkki VII, Suninsalmi - TULOKSET - TILANNE

La 16.11. Laituripilkki VIII, Suninsalmi - TULOKSET - LOPPUPISTEET

La 23.11. Laituripilkki IX, Suninsalmi - TULOKSET

JOULUKUU

Pe 6.12. Lohipilkki, Säläisjärvi, Kurikka - TULOKSET

Su 8.12. Lohipilkki, Innonjärvi, Pihlajavesi - TULOKSET

Su 8.12. Pilkkikilpailu, Iso-Räyrinki - TULOKSET

La 14.12. Lohipilkki, Kakkurinjärvi, Vimpeli - TULOKSET

Su 15.12. LUOTO, Luodonjärvi Kinkkupilkki

Su 15.12. Lohipilkki, Valkeinen, Haapamäki - TULOKSET

Su 15.12. Kinkkupilkki, Edesjärvi, Alavus - TULOKSET

La 21.12. Kinkkupilkki, Paalijärvi, Alajärvi - TULOKSET

Su 22.12. Lohipilkki, Iso-Särkijärvi, Jalasjärvi - TULOKSET

Su 22.12. JALASJÄRVI, Iso-Särkijärvi Lohipilkki

To 26.12. LAPPAJÄRVI, Kyrönniemi Tapaninpäiväpilkki - PERUUTETTU

La 28.12. Kangaslampi, Lehtimäki - TULOKSET

OP-Pohjola heitto / soutu-uistelu Cup

Pe 17.05. ALAJÄRVI, Lehtimäki, Suninsalmi OP - Pohjola Cup I heitto/soutu-uistelu - TULOKSET

Pe 31.05. ALAVUS, Kuorasjärvi OP - Pohjola Cup II heitto/soutu-uistelu - TULOKSET - TILANNE

Pe 14.06. ALAVUS, (Töysä), Liesjärvi OP - Pohjola Cup III Pm-heitto/soutu-uistelu - TULOKSET - TILANNE - KUVAT

Pe 05.07. SEINÄJOKI, Kyrkösjärvi OP - Pohjola Cup IV heitto/soutu-uistelu - TULOKSET - TILANNE

Pe 19.07. KURIKKA, Jurva, Kivi- ja Levalampi OP - Pohjola Cup V heitto/soutu-uistelu - TULOKSET - TILANNE

Pe 09.08. SEINÄJOKI (Nurmo) Varpula OP - Pohjola Cup VI heitto/soutu-uistelu - TULOKSET - LOPPUTULOKSET

Vetouistelun Pohjanmaa Cup:

La 18.05. Alajärvi

La 25.05. Evijärvi

Su 16.06. Vimpeli

La 06.07. Lappajärvi

Su 21.07. Veteli

La 27.7. Toisvesi

La 17.08. Kuortane

La 31.08. Kuhalordi

Osallistumispisteet 5 pistettä / osakilpailu.

- Pohjanmaa Cupin tulokset löytyvät Lappajärven Kalaveikkojen sivuilta: www.lappajarvenkalaveikot.fi

Veneonki Cup:


Pe 24.05. Veneonki Cup I Kätkänjärvi - TULOKSET

To 25.07. Veneonki Cup II Kätkänjärvi - TULOKSET

La 10.08. Veneonki Cup III Kätkänjärvi (LeUK) - TULOKSET

Su 08.09. ALAVUS, Alavudenjärvi Veneonki cup IV - TULOKSET ja LOPPUTULOKSET

SM-onkikarsinnat:

La 18.05. SEINÄJOKI, Kalajärvi SM-onkikarsinta I - TULOKSET

Su 19.05. SEINÄJOKI, Kyrkösjärvi SM-onkikarsinta II - TULOKSET

Su 26.05. KOIVULAHTI, Kyrönjoki Merenkurkun Onki – Kvarten Metet SM-onkikarsinta III - TULOKSET

LOPULLINEN PISTETILANNE

Piirinmestaruus kesäkilpailuja:

Su 09.06. SEINÄJOKI, Kalajärvi Pm-kilpaonki - TULOKSET - JOUKKUE - DIAGRAMMIT

Pe 14.06. ALAVUS, (Töysä), Liesjärvi OP - Pohjola Cup III Pm-heitto/soutu-uistelu - TULOKSET - TILANNE - KUVAT

La 15.06. VAASA, kalaranta Pm-laituripilkki - TULOKSET - KUVAT

Su 30.06. SEINÄJOKI, Kalajärvi Pm-heittouistelu - TULOKSET

Pe 16.08. PM-Perho, Särkijärvi, Jalasjärvi - TULOKSET

Su 18.08. SEINÄJOKI, Hirvijärvi, Pm-onki - TULOKSET

Super-Cup:

Ti 14.05. klo 17.45 Kalajärvi, voimalaitos, SUPER-CUP I-osa, (ASUK) - TULOKSET - DIAGRAMMI

Ti 21.05. klo 17.45 Kalajärvi, SUPER-CUP II-osa, (ASUK) - TULOKSET - DIAGRAMMI - TILANNE II

Ti 28.05. klo 17.45 Kalajärvi, SUPER-CUP III-osa, (ASUK) - TULOKSET - DIAGRAMMI - TILANNE III

Ti 04.06. klo 17.45 Kyrkösjärvi, Jalasjärventie, SUPER-CUP IV-osa, (LUK, Keltsu 0500- 165518) - TULOKSET - DIAGRAMMI - TILANNE IV

Ti 11.06. klo 17.45 Kyrkösjärvi, SUPER-CUP V-osa, (LUK) - TULOKSET - DIAGRAMMI - TILANNE

Ti 18.06. klo 17.45 Kyrönjoki Munakan silta, SUPER-CUP VI-osa, (LUK) - TULOKSET - DIAGRAMMI - TILANNE

Ti 25.06. klo 17.45 Kalajärvi, SUPER-CUP VII-osa, (SeSOnki, Jallu 040-5036352) - TULOKSET - DIAGRAMMI - TILANNE

Ti 02.07. klo 17.45 Kalajärvi, SUPER-CUP VIII-osa, (SeSOnki) - TULOKSET - DIAGRAMMI - TILANNE

Ti 09.07. klo 17.45 Kalajärvi, SUPER-CUP IX-osa, (SeSOnki) - TULOKSET - DIAGRAMMI - TILANNE

Ti 06.08. klo 17.45 Kalajärvi, KILPAONKI-CUP X-osa, (ASUK) - TULOKSET - DIAGRAMMI - TILANNE

Ti 13.08. klo 17.45 Hirvijärvi, voimala, KILPAONKI-CUP XI-osa, (LUK) - TULOKSET - DIAGRAMMI - TILANNE

Ti 20.08. klo 17.45 Hirvijärvi, KILPAONKI-CUP XII-osa, (SeSOnki) - TULOKSET - DIAGRAMMI - LOPPUTULOKSET

Yleisiä PILKKI -kilpailuja:


TAMMIKUU

Ti 01.01. LAPPAJÄRVI, Kirkkoranta - TULOKSET

La 05.01. KRISTIINANKAUPUNKI, Blominjärvi Pilkkikuningasosakilpailu I - TULOKSET

Su 06.01. ALAJÄRVI, (Lehtimäki) Iso-Räyrinki Pilkkikuningasosakilpailu II - TULOKSET

Su 06.01. Loppiaislohi, Yläinen-Toriseva, Virrat - TULOKSET

La 12.01. EVIJÄRVI, Kerttuanjärvi Haukipilkki

La 12.01. LAPUA, Kauhajärvi Pilkkikuningasosakilpailu III - TULOKSET

La 12.01. Muuramen lohipilkkicupin I osakilpailu, Raudanjärvi - TULOKSET

Su 13.01. KURIKKA / JURVA, Kivi- ja Levalampi Pilkkikuningasosakilpailu IV - TULOKSET

La 19.01. LUOTO, Luodonjärvi Suurahvenkilpailu

La 19.01. Lohipilkki, Suurjärvi, Kristiinankaupunki - TULOKSET

La 19.01. Lohipilkki Liekkilampi Vaajakoski - TULOKSET

La 19.01. Pilkkiliiga I, Kronvik, Sundom - TULOKSET

Su 20.01. SEINÄJOKI, Peräseinäjoki, Kalajärvi - TULOKSET

Su 27.01. RAIPPALUOTO, Vistan Suurahvenpilkki - Storabborrepilken - TULOKSET


HELMIKUU

La 02.02. Pilk Kings pilkkimestaruus, Kronvik - TULOKSET

Su 03.02. VIMPELI, Lappajärvi, Kisaranta - TULOKSET

Pe 08.02. LAPPAJÄRVI, Kirkkoranta Pm Moksu-Made - TULOKSET

La 09.02. JALASJÄRVI, Ikkeläjärvi - TULOKSET

La 09.02. Pilkkikilpailut, Alajärvi - TULOKSET

Su 10.02. MAXMO, Tottesund Väiskin Pilkki - TULOKSET

La 16.02. LAPPAJÄRVI, Lappajärvi Kraateri Nykytys - TULOKSET

La 16.02. Pilkkiliiga 2, Österhankmo - TULOKSET

Su 17.02. KURIKKA, Mäntylänlampi Mormuskointikisa - TULOKSET

Su 17.02. LESTIJÄRVI, Lestijärvi

La 23.02. KASKINEN, Kaskisten salmi Helmi-pilkki - TULOKSET

Su 24.02. ALAVUS, Kuorasjärvi Pilkkikuningasosakilpailu V - TULOKSET - LOPPUTILANNE


MAALISKUU

La 02.03. MAALAHTI, Öjnan merialue Petalax-Pilken 2013 - TULOKSET

Su 03.03. Viitasaari, SM-pilkin esikisa (ks. Vapaa-ajan kalastaja-lehti)

La 09.03. LAPPAJÄRVI, Nissinranta

La 09.03. Pilkkikilpailut, Sundominlahti, Vaasa - TULOKSET

Su 10.03. TEERIJÄRVI, Heimsjö Piirinmestaruuspilkki - TULOKSET

La 13.03. Björkön pilkki, Revifjärden - TULOKSET

La 16.03. MAALAHTI / MALAX Åminne-pilkki / pilken - TULOKSET

Su 17.03. Viitasaari, SM-pilkki - TULOKSET

Su 17.03. ISOKYRÖ, Kalliojärvi, Leijonapilkki - TULOKSET

La 23.03. EVIJÄRVI, Ina - TULOKSET

La 23.03. BJÖRKÖ Björkön Pilkki - Björkö Pilken - TULOKSET

La 23.03. Eläkepilkki, Ajosjärvi, Vilppula - TULOKSET

Su 24.03. TEERIJÄRVI, Heimsjö - TULOKSET

Su 24.03. KÖKLOT, Mustavirta Merenkurkun Mestaruus - TULOKSET

Su 24.03. Pollarin ja Alavuden metsästysseurojen välinen pilkki - TULOKSET

Pe 29.03. VIMPELI, Lappajärvi - TULOKSET

Pe 29.03. Pusaanjärvi, Alastaipale - TULOKSET

Pe 29.03. Pilkkikilpailut Kivi- ja Levalampi Jurva - TULOKSET

La 30.03. ALAVETELI, Seljes Pääsiäislauantain pilkkikisa

La 30.03. KURIKKA (Jurva), Säläisjärvi Piirinmestaruuslohipilkki - TULOKSET - KUVAT

La 30.03. Pajusen Eräilijöiden yleinen pilkkikisa, Purtunlahti, Pajuskylä - TULOKSET

Su 31.03. VIRRAT, Kurjenjärvi, Leijona Pilkki - TULOKSET

Su 31.03. LAPPAJÄRVI, Karvala Mattopilkki - TULOKSET

Su 31.03. TOHOLAMPI, Kirkkojärvi - TULOKSET

Su 31.03. Pilkkikisat, Sutikka, Jokiperä, Laihia - TULOKSET

Su 31.03. Karvian reserviläisten pilkkikisat, Rastiaisjärvi - TULOKSET


HUHTIKUU

Ma 01.04. VETELI, Patananjärvi - TULOKSET

Ma 01.04. KARVIA, Karvianjärvi - TULOKSET

Ma 01.04. Särkikalapilkki, Kristiinankaupungin merialue - TULOKSET

Ma 01.04. Lohikisat, Hangasrimmi, Kätkänjoki - TULOKSET

Ke 03.04. Kalajärvi, tanssilavan ranta, haastepilkki ASUK - LUK - TULOKSET

To 04.04. Iltapilkit, Lappajärvi, Kyrönniemi - TULOKSET

Pe 05.04. Pilkkikilpailut, Voitilanjärvi, Lapua - TULOKSET

La 06.04. ALAVUS, Edesjärvi Yleinen pilkki - TULOKSET

La 06.04. ALAVUS, Edesjärvi Seuraottelu AsUK-VUK - TULOKSET

La 06.04. KOKKOLA, Palmahovi

La 06.04. Pilkkikilpailut, Vaskuu - TULOKSET

La 06.04. ALAHÄRMÄ, Haarusjärvi Haaruspilkki - TULOKSET

06.-07.04. MM-morrin loppukarsinta - TULOKSET

Su 07.04. NURMO, Varpulan allas Haulikko-pilkki - TULOKSET

Su 07.04. Kainuu, SM-lohipilkki - TULOKSET - NUORET - NAISET - MIEHET - JOUKKUEET - LINKKI KISASIVUILLE

Su 07.04. Lappajärvi, Ylipää - TULOKSET

Su 07.04. Suurkalapilkki, Nummijärvi, Kauhajoki - TULOKSET

Su 07.04. Kyläkaupan kevätpilkki - TULOKSET - KUVA (linkki Keskisen sivuille)

Ti 09.04. Iltapilkki, Ajosjärvi, Peltolan luomutila - TULOKSET

Ke 10.04. Seuraottelu AsuK-LeUK-ÄUK, Ähtärinjärvi, Honkiniemi - TULOKSET

La 13.04. EVIJÄRVI, Haapajärvi Hauki / ahvenpilkki - TULOKSET

La 13.04. Viiden ahdenen kisa, Ouluvesi, Ähtäri - TULOKSET

Su 14.04. SM-särkipilkki - TULOKSET

Ma 15.04. Iltapilkki, Lestijärvi, Discoland - TULOKSET

Ke 17.04. Iltapilkki, Humppi, Iso-Korppinen, Karstula - TULOKSET

Su 20.04. SM-rautupilkki

Su 20.04 Kahden vavan pilkki, Säläisjärvi, Jurva - TULOKSET

Su 21.04. SM-kiiskipilkki - TULOKSET

Su 21.04. Yleinen särkipilkki, Jääskänjärvi - TULOKSET

La 20.04. Pilkkikilpailu, Valkeisjärvi, Länsikylä - TULOKSET

Ma 22.04. Iltapilkki, Lestijärvi Parannan uimaranta - TULOKSET

Ti 23.04. Iltapilkki, Multavaarun lampi, Alajärvi, Lehtimäki - TULOKSET


TOUKOKUU

La 04.05. VAASA, Kalaranta Laituripilkki - TULOKSET

Ti 14.05. klo 17.45 Kalajärvi, voimalaitos, SUPER-CUP I-osa, (ASUK, Erkki H. 0400-772854)

To 16.05. ALAJÄRVI, Lehtimäki, Sahanranta Kesäongen avaus

Pe 17.05. ALAJÄRVI, Lehtimäki, Suninsalmi OP - Pohjola Cup I heitto/soutu-uistelu

La 18.05. SEINÄJOKI, Kalajärvi SM-onkikarsinta I

Su 19.05. SEINÄJOKI, Kyrkösjärvi SM-onkikarsinta II

Ti 21.05. klo 17.45 Kalajärvi, SUPER-CUP II-osa, (ASUK)

La 25.05. KURIKKA, Pitkämö

Su 26.05. KOIVULAHTI, Kyrönjoki Merenkurkun Onki – Kvarten Metet SM-onkikarsinta III

Ti 28.05. PIETARSAARI, Fantasian ranta Kesäonki

Ti 28.05. klo 17.45 Kalajärvi, SUPER-CUP III-osa, (ASUK)

Ke 29.05. VAASA, Kalaranta Kurre Cup I

Pe 31.05. ALAVUS, Kuorasjärvi OP - Pohjola Cup II heitto/soutu-uistelu

Lohipilkkikilpailuja:

Su 06.01. Loppiaislohi, Yläinen-Toriseva, Virrat - TULOKSET

La 12.01. Muuramen lohipilkkicupin I osakilpailu, Raudanjärvi - TULOKSET

La 19.01. Lohipilkki, Suurjärvi, Kristiinankaupunki - TULOKSET

La 19.01. Lohipilkki Liekkilampi Vaajakoski - TULOKSET

Pilkkikuningas-osakilpailut:

La 05.01. KRISTIINANKAUPUNKI, Blominjärvi Pilkkikuningasosakilpailu I - TULOKSET

Su 06.01. ALAJÄRVI, (Lehtimäki) Iso-Räyrinki Pilkkikuningasosakilpailu II - TULOKSET

La 12.01. LAPUA, Kauhajärvi Pilkkikuningasosakilpailu III - TULOKSET

Su 13.01. KURIKKA / JURVA, Kivi- ja Levalampi Pilkkikuningasosakilpailu IV - TULOKSET

Su 24.02. ALAVUS, Kuorasjärvi Pilkkikuningasosakilpailu V

Pilkkikuninkuus 2013, TILANNE 4/5

Piirinmestaruus talvikilpailuja:

X


Tarkempia tietoja kilpailuista löydät mm. Pohjanmaan Vapaa-ajankalastajapiirin

Toimintakalenteri 2013:sta ja Vetouistelun Pohjanmaa Cup:n esitteestä.

www.asuk.fi

 

TAKAISIN ALKUUN