OP -cup 2018 | Lihavoituna ne pisteet, joissa mukana suurin kala (+ 3 pistettä) | |||||||||
PISTETILANNE | Kokonaispisteisiin lasketaan neljä parasta osakilpailua. | |||||||||
Jokaisesta osallistumiskerrasta venekunta saa lisäksi 3 pistettä. | ||||||||||
11.5. | 25.5. | 29.6. | 13.7. | 3.8. | ||||||
Rantatöysän- | Kuoras- | Hirvi- | Ponnen- | Seinä- | Osall. | |||||
Sija | Venekunta | järvi | järvi | järvi | järvi | järvi | pisteet | Yht. | ||
1. | Tero Kankaanpää Mika Mäenpää |
LUK | 30 | 30 | 33 | 9 | 102 | |||
2. | Kari Pihlajamäki Pasi Huhtala Tero Nokelainen |
LUK AsUK AsUK |
27 | 28 | 28 | 9 | 92 | |||
3. | Juha-Matti
Pihlajamäki Juho Koivuluoma |
AsUK | 25 | 29 | 27 | 9 | 90 | |||
4. | Heikki Korpela Janne Jussila |
JUK | 28 | 27 | 25 | 9 | 89 | |||
5. | Erkki Haapala Hannu Ristimäki |
JUK | 24 | 26 | 26 | 9 | 85 | |||
6. | Mika Keskinen Mika Pihlajamäki Merja Pihlajamäki |
AsUK | 26 | 24 | 24 | 9 | 83 | |||
7. | Niko Niemelä Kim Lepistö |
Pjoki | 29 | 21 | 19 | 9 | 78 | |||
8. | Lauri Heikkilä Luka Toivonen (alle 18v) |
LUK | 22 | 23 | 23 | 9 | 77 | |||
9. | Ari-Matti Leinonen Jorma Mäkiranta |
AsUK | 21 | 20 | 20 | 9 | 70 | |||
10. | Janne Isoaho Kimmo Heiskanen |
AsUK | 23 | 13 | 22 | 9 | 67 | |||
11. | Timo Kuismanen Ari-Pekka Kujala Tero Äkkinen |
JUK | 19 | 18 | 18 | 9 | 64 | |||
12. | Pertti Julku Reijo Pieniluoma Petri Alho |
AsUK AsUK AKM |
18 | 14 | 21 | 9 | 62 | |||
13. | Kari Hietala Sakari Soini |
Pjoki | 20 | 25 | – | 6 | 51 | |||
Teuvo Rintamäenpää Jari Paganus Juha Koski |
LUK LUK LSK |
– | 16 | 29 | 6 | 51 | ||||
15. | Risto Saarinen Jari Saarinen Seppo Nieminen |
AsUK AsUK LUK |
15 | 19 | – | 6 | 40 | |||
16. | Sami Mäkelä Jarkko Nimetön |
AKM | 13 | 20 | – | 6 | 39 | |||
17. | Pasi Viljakainen Toni Toivonen |
Pjoki | 20 | 12 | – | 6 | 38 | |||
18. | Markus Salmi Hannu Mäenpää |
Kurikka | 14 | 15 | – | 6 | 35 | |||
19. | Hannu Kalliomaa Jaakko Kalliomaa |
KUK | 16 | 11 | – | 6 | 33 | |||
20. | Jari Tuomaala Miika Rantasalo |
|
– | 22 | – | 3 | 25 |