Vuoden 2018 kilpailuja ja tuloksia

TALVIKILPAILUT

TAMMIKUU

Ma 01.01.2018 LAPPAJÄRVI, Kirkkoranta - TULOKSET

La 06.01.2018 KRISTIINANKAUPUNKI, Suurjärvi Lohipilkki - TULOKSET

La 06.01.2018 ALAJÄRVI (Lehtimäki), Iso-Räyrinki - SIIRRETTY

La 06.01.2018 Valkeinen, Haapamäki - TULOKSET

La 06.01.2018 Suurjärvi, Kristiinankaupunki - TULOKSET

Su 07.01.2018 Innonjärvi, Pihlajavesi - TULOKSET

Su 07.01.2018 ALAVUS, Edesjärvi Pilkkikuningasosakilpailu I - TULOKSET - PARIPILKKI

La 13.01.2018 LUOTO, Luodonjärvi Suurahvenkilpailu + kuha

Su 14.01.2018 Jäsentenvälinen pilkki AsUK, Akkojärvi - TULOKSET

Su 14.01.2018 Iso-Särkijärvi, Jalasjärvi - TULOKSET

Su 14.01.2018 VAASA, Yliopiston ranta Kurrepilkki - Kurrepilken C&R

Su 14.01.2018 LESTIJÄRVI, Lestijärvi - TULOKSET

Ke 17.01.2018 Keskiviikkokisat, Heimsjö - TULOKSET

La 20.01.2018 Loppaislohi, Yläinen Toriseva, Virrat - TULOKSET

La 20.01.2018 Viisi isoa -pilkkikilpailu, Sundominlahti, Vaasa - TULOKSET

Su 21.01.2018 KURIKKA (Jurva) Kivi- ja Levalampi Tammikuun pilkki, Kunkkukisa II - TULOKSET - PK-TILANNE II

To 25.01.2018 Eläkeläisten pilkki, Sundominlahti, Vaasa - TULOKSET

La 27.01.2018 RAIPPALUOTO, Vistan Suurahvenpilkki - Storabborrepilken - TULOKSET

Su 28.01.2018 Jäsentenvälinen pilkki, Varolanlampi - TULOKSET - TILANNE II

Su 28.01.2018 Pilkkikilpailut, Kalajärvi, Peräseinäjoki - TULOKSET

 

HELMIKUU

To 01.02.2018 Eläkeläisten pilkki, Koskutjärvi, Jalasjärvi - TULOKSET

La 03.02.2018 LAIHIA, Jokiperä, Sutikan monttu Sutikan lohipilkki - KAIKKI - MIEHET - NAISET&NUORET

La 02.02.2018 Pilkkikilpailut, Ikkelänjärvi, Kauhajoki - TULOKSET

Su 04.02.2018 LAPPAJÄRVI, Lappajärvi Kraateri Nykytys

To 08.02.2018 Eläkeläisten pilkki, Kivi- ja Levalampi, Jurva - TULOKSET

Pe 09.02.2018 LAPPAJÄRVI, Kirkkoranta Pm Madepilkki Moksu-Made - TULOKSET

La 10.2.2018 Jäsentenvälinen pilkki, Vetämäjärvi - TULOKSET - TILANNE III

La 10.02.2018 MAALAHTI, Åminne Malaxpilken / Maalahdenpilkki

Su 11.02.2018 MAXMO, Tottesund Väiskin Pilkki Pilkkikuningasosakilpailu III - TULOKSET - PK TILANNE III

La 17.02.2018 KURIKKA, Myllykylä, Myllypilkki - TULOKSET

La 17.02.2018 Pilkkimaajoukkueiden loppukarsinta, paikka salainen.

Su 17.02.2018 VUK Pilkkimestaruus - TULOKSET

La 17.02.2018 Pilkkikilpailut, Alajärvi, JPO - TULOKSET

Su 18.02.2018 Jäsentenvälinen pilkki, Kuivasjärvi - TULOKSET - TILANNE IV

Su 18.02.2018 KRISTIINANKAUPUNKI, Bluuminjärvi Pilkkikuningasosakilpailu IV - TULOKSET - PK TILANNE IV

La 24.02.2018 ALAVUS, Kuorasjärvi

La 24.02.2018 SM-kiiskipilkki, Riihilampi, Liperi

La 24.02.2018 KURIKKA, Jyllinkoski Ruutupilkki (mormuskointi)

Su 25.02.2018 KASKINEN, Kaskisten salmi Helmi-pilkki

MAALISKUU

La 03.03. MAALAHTI, Öjnan merialue Petalax-Pilken 2018

La 03.03. SM-särkipilkki, Suuri-Onkamo, P-Karjala

Su 04.03. SM-mormuskointi Valvatusjärvi, Joroinen

Su 04.03. KURIKKA (Jurva), Säläisjärvi Piirinmestaruus lohipilkki

La 10.03. SM-PILKIN ESIKISA, Kuusamojärvi, Kuusamo

La 10.03. TOHOLAMPI, Kirkkojärvi

La 10.03. BJÖRKÖ Björkön Pilkki - Björkö Pilken

Su 11.03. LAPPAJÄRVI, Nissi Pilkkikuningasosakilpailu V

La 17.03. ISOKYRÖ, Kalliojärvi, Leijonapilkki

La 17.03. EVIJÄRVI, Sillankorva

La 17.03. SM-LOHIPILKKI, Iso-Ruuhijärvi Kainuu

Su 18.03. ALAHÄRMÄ, Haarusjärvi Haaruspilkki

Su 18.03. BJÖRKÖ, Revifjärden Merenkurkun Mestaruus

To 22.03. LUOTO, Luodonjärvi

La 24.03. TEERIJÄRVI, Heimsjön Yleinen pilkkikilpailu

24.-25.03. MM-MORRIN loppukarsinnat vuodelle 2019, Kouvola

Su 25.03. Pm-PILKKI

Ke 28.03. LUOTO, Luodonjärvi

Pe 30.03. LAPPAJÄRVI, Karvala Mattopilkki

La 31.03. NURMO, Varpulan allas Varpula Pilkki

HUHTIKUU

?? SM-perhonsidontakilpailu Ajankohta ja paikka vielä auki

Su 01.04. ÄHTÄRI, Ouluvesi, Mustikkavuori Viiden ahvenen kisa

Ma 02.04. VETELI, Patananjärvi

Ma 02.04. KARVIA, Karvianjärvi

La 07.04. SM-PILKKI, Kuusamojärvi Kuusamo

La 21.04. SM-RAUTUPILKKI, Inari, Tuulispäänjärvi

- - -

MARRASKUU

10.11. SM-tietokilpailu, paikka vielä auki

JOULUKUU

La 08.12. EVIJÄRVI, Haapajärvi Haukipilkki

La 15.12. EVIJÄRVI, Sillankorva, pilkki

La 15.12. JURVA, Säläisjärvi, Lohisälli Lohipilkki

Su 16.12. JALASJÄRVI, Iso-Särkijärvi Lohipilkki

Ke 26.12. LAPPAJÄRVI, Kyrönniemi Tapaninpäiväpilkki

Lohipilkkikilpailuja:

La 30.12.2017 Säläisjärvi, (Jurva) Kurikka - TULOKSET

La 6.1.2018 Valkeinen, Haapamäki - TULOKSET

La 6.1.2018 Suurjärvi, Kristiinankaupunki - TULOKSET

Su 7.1.2018 Innonjärvi, Pihlajavesi - TULOKSET

La 13.1.2018 Murhijärvi, Töysä

Su 14.1.2018 Iso-Särkijärvi, Jalasjärvi

La 20.1.2018 Loppaislohi, Yläinen Toriseva, Virrat

La 3.2.2018 Sutiklan lohipilkki, Sutikan Monttu, Jokiperä, Laihia

Su 4.3.2018 KURIKKA (Jurva), Säläisjärvi Piirinmestaruus lohipilkki

La 17.3.2018 Leijonapilkki, Kalliojärvi, Isokyrö

Pilkkikuningas-osakilpailut:

Su 07.01. ALAVUS, Edesjärvi Pilkkikuningasosakilpailu I - TULOKSET - PARIPILKKI

Su 21.01. KURIKKA (Jurva) Kivi- ja Levalampi Tammikuun pilkki, Kunkkukisa II

Su 11.02. MAXMO, Tottesund Väiskin Pilkki Pilkkikuningasosakilpailu III

Su 18.02. KRISTIINANKAUPUNKI, Bluuminjärvi Pilkkikuningasosakilpailu IV

Su 11.03. LAPPAJÄRVI, Nissi Pilkkikuningasosakilpailu V

Piirinmestaruus talvikilpailuja:

Pe 09.02. LAPPAJÄRVI, Kirkkoranta Pm Madepilkki Moksu-Made

Su 04.03. KURIKKA (Jurva), Säläisjärvi Piirinmestaruus lohipilkki

Su 25.03. Pm-PILKKI

KESÄKILPAILUT


TOUKOKUU

Su 06.05. KURIKKA, Pitkämö SM-onkikarsinta I Onkikuninkuuskilpailu I

Ti 08.05. VAASA, Kalaranta Vaasan Ahvenkisa C&R Heittokalastuskilpailu

To 17.05. ALAJÄRVI, (Lehtimäki), Sahanranta Kesäongen avaus

La 19.05. VAASA, Kalaranta Laituripilkki VUK Cup I, Joukkuecup I

Su 20.05. KOIVULAHTI, Kyrönjoki, Skatila Merenkurkun Onki - Kvarken Metet SM-onkikarsinta II Onkikuninkuuskilpailu II

Ti 22.05. PIETARSAARI, Fantasian ranta Kesäonki

La 26.05. EVIJÄRVI, Sillankorva Heitto virvelöinti

La 26.05. VAASA, Kalaranta Pm-laituripilkki, VUK Cup II

Su 27.05. KURIKKA, urheilukentän ranta Yleinen kilpaonkikisa

KESÄKUU

Pe 08.06. KAUHAVA, Purmojärvi Purmo iltaonki

La 09.06. JALASJÄRVI, Hirvijärvi

Su 10.06. VAASA, Palosaari Präntöö-onki VUK Cup III, SM-karsinta III, Onkikuninkuus III

Pe 15.06. KAUHAVA Kangas-Annalan Onki

La 16.06. SM-kelluntarengas, Vekaranjärvi, Ahvenlampi.

Su 17.06. SEINÄJOKI, Kalajärvi Pm-kilpaonki

Su 24.06. SEINÄJOKI, Kalajärvi “Jussin onki”

To 28.06. PIETARSAARI, Fantasian ranta

Pe 29.06. ISOKYRÖ, Tuurala, Kyrönjoki Tuuralan kyläkaffilan onki

La 30.06. SEINÄJOKI, Kyrkösjärvi Pm-Heitto

HEINÄKUU

Su 01.07. KURIKKA (Jurva) Säläisjärvi Sällin Ahven Cup I

Ke-Pe 04.-06.07. KESÄLEIRI

To 05.07. Pm Casting

Pe 06.07. ALAHÄRMÄ, Haarus Haarus onki

La 07.07. EVIJÄRVI, Sillankorva Haukisoutu

La 07.07. ISOKYRÖ, Karoliini, Kyrönjoki Karoliini Cup I

07.-08.07. SM-kilpaonki Huittinen

Su 08.07. ISOKYRÖ, Karoliini, Kyrönjoki Karoliini Cup II Onkikuningas osakilpailu IV

Pe 13.07. TEERIJÄRVI, Kortjärven silta Kortjärvi Nappet – Kortjärvi Tärppi

Pe 13.07. ALAVUS, Ponnenjärvi OP-Cup, Pm-heitto/soutu-uistelu

La 14.07. LAPPAJÄRVI Kivitippu Uistelu

La 14.07. KURIKKA, Puntuunen Pari onki

La 14.07. SM-heittouistelu Liperi

Su 15.07. SVK:n mestaruusvetouistelu, Liperi

Su 15.07. BJÖRKÖBY, Svedjehamn Saaristo Onki – Skärgårds Metet

Ti 17.07. PIETARSAARI, Fantasian ranta Jaakonpäivän onki

La 21.07 LIEDENPOHJA, Toisvesi Karilainen.fi – Toisveden suur-hauki uistelu, Pm-uistelu

La 21.07. SM-soutu-uistelu, Haapavesi, Ruokolahti

Su 22.07. LAPUA, Hirvijärvi Pm-onki

Su 22.07. LAPPAJÄRVI, Kärnänsalmi Vene-jigipilkki

Ke 25.07. MAALAHTI / MALAX Åminne Heittokilpailu / Kasttävling

La 28.07. KURIKKA (Jurva), Kivi- ja Levalampi Veto / heitto venekisa

La 28.07. ISKMO, Fjärdskäret Siltaonki, VUK Cup IV

Su 29.07. KASKINEN, Eskilsö Kanavaonki

Su 29.07. KAUHAVA, Purmojärvi Purmo-onki

ELOKUU

Ke 01.08. VAASA, kalaranta Vaasan laituripilkki

04.-05.08. Naisten SM-perho, Kuusamo

04.-05.08. Senioreiden SM-perho, Kuusamo

Su 05.08. SM-onki, Saimaan kanava

Pe 10.08. KURIKKA (Jurva) Säläisjärvi PM-perhokalastus

11.-12.08. Perhokalastuksen SMjoukkuekisa, Kuhmo.

11.-12.08. Onkimaajoukkueiden loppukarsinta 1/2 Lempäälän kanava.

La 11.08. SEINÄJOKI (Peräseinäjoki) Kalajärvi SESOnki -20

La 11.08. EVIJÄRVI, Sillankorva Heitto virvelöinti

Su 12.08. LAPUA, Hirvijärvi LVI-Viita onki Onkikuninkuuskisa V

17.-19.08. Perhokalastuksen SM-finaali Taivalkoski

La 18.08. SM-veneonki, Piipsjärvi Oulainen

La 18.08. VAASA, Merikaarto Merikaarto-onki, VUK Cup V

La 18.08. ÄHTÄRI, Ouluvesi

Su 19.08. TEERIJÄRVI, Heimsjön Pm-Veneonki

La 25.08. LAPPAJÄRVI “Kuha-Lordi”

La 25.08. NUORTEN SM-PERHOKALASTUSKILPAILU Hammonjoki, Hollola

Su 26.08. KURIKKA (Jurva) Säläisjärvi Sällin Ahven Cup II

SYYSKUU

01.-02.09. Nuorten SM-toimintakilpailu Lounais-Suomi (tarkempi paikka vielä auki.

?? Epävir. MM-tuulastus, Hartola Alustava paikka, ajankohta vielä auki.

?? SM-tuulastus, Hartola Alustava paikka, ajankohta vielä auki.

Su 02.09. KURIKKA, Pitkämö Veneonki, samalla Kurikanmestaruus veneonki

La 08.09. KURIKKA, Meijerin lampi Laiturionki

Su 09.09. KRISTIINANKAUPUNKI Laituripilkki / Joukkuecup II

La 15.09. KASKINEN, Sisäsatama Laituripilkin joukkuecup III

La 22.09. VAASA, Kurren pytty Heittokilpailu

Su 23.09. SM-laituripilkki Lohja, Etelä-Suomi.

La 29.09. SEINÄJOKI (Peräseinäjoki) Kalajärvi Laituripilkin joukkue-cup IV

29-30.09. Onkimaajoukkueiden loppukansinta 2/2, Kolun kanava

LOKAKUU

Ke 03.10. SEINÄJOKI Pm-tietokilpailu

La 06.10. EVIJÄRVI, Sillankorva Suurhauki Uistelu

La 06.10. ALAJÄRVI (Lehtimäki) Suninsalmi Laituripilkki joukkue-cup V

Su 07.10. SEINÄJOKI, Kyrkösjärvi Rääpiäiset

 

 

OP-Pohjola heitto / soutu-uistelu Cup

x

Vetouistelun Pohjanmaa Cup:

- Pohjanmaa Cupin tulokset löytyvät niiden omilta sivuilta www.pohjanmaacup.fi

Veneonki Cup:

x

SM-onkikarsinnat:

S

Piirinmestaruus kesäkilpailuja:

S

Super-Cup 2018:

A

 

 

Tarkempia tietoja kilpailuista löydät mm. Pohjanmaan Vapaa-ajankalastajapiirin

Toimintakalenteri 2018:sta ja Vetouistelun Pohjanmaa Cup:n esitteestä.

www.asuk.fi


TAKAISIN ALKUUN