Vuoden 2007 kilpailuja ja tuloksia
Eränurkka heitto / soutu-uistelu Cup
Pe 1.6. Eränurkka Cup-1 Seinäjoki, Kyrkösjärvi - TULOKSET
Pe 8.6. Eränurkka Cup-2 Lehtimäki, Iso-Räyrinki - TULOKSET
Pe 15.6. Eränurkka Cup-3 Alavus, Jääskänjärvi - TULOKSET
Pe 29.6. Eränurkka Cup-4 Jalasjärvi, Liikapuro - TULOKSET
Pe 6.7. Eränurkka Cup-5 Kuortane, Kaarankajärvi - TULOKSET
Pe 13.7. Eränurkka Cup-6 Alavus, Kuorasjärvi - TULOKSET
Pe 3.8. Eränurkka Cup-7 Nurmo, Varpulan allas - TULOKSET
Eränurkka Cup PISTETILANNE neljän osakilpailun jälkeen
Vetouistelun Pohjanmaa Cup:
La 26.5. Alajärvi-uistelu
La 9.6. Evijärvi-uistelu
La 16.6. Vimpelin vetouistelu
La 7.7. XXIV Lappajärven Lohikuningas
La 28.7. Patanan haukiuistelu
La 4.8. Kuortane-uistelu
La 25.8. Ähtäri-uistelu
- - - tarkemmat tiedot Pohjanmaa Cupin tuloksista Lappajärven Kalaveikkojen sivuilta - - -
Veneonki Cup:
Su 8.7. Alavus, Kuorasjärvi - TULOKSET
Su 29.7. Seinäjoki, Kyrkösjärvi - TULOKSET
La 25.8. Kurikka, Pitkä-Jussin ranta - TULOKSET
La 8.9. Lehtimäki, Kätkänjärvi
SM-onkikarsinnat:
To 17.5. Nurmo, Hirvijärvi - TULOKSET
Su 20.5. Kurikka, Pitkämö - TULOKSET
Su 3.6. Peräseinäjoki, Kalajärvi - TULOKSET
Karsintojen lopulliset pisteet
Piirinmestaruusonkikilpailuja:
Su 17.6. Alaveteli, Paasilan PM Kilpaonki - TULOKSET - JOUKKUETULOKSET
La 30.6. Veteli, Pitkäkoski PM perhokalastuskilpailu - TULOKSET
La 28.7. Veteli, Patana, PM-vetouistelu, Patanan haukiuistelu
La 11.8. Vaasa, Kalaranta, Piirinmestaruusheittouistelukisa - TULOKSET
Su 12.8. Nurmo, Hirvijärvi, Piirinmestaruusonki - TULOKSET - JOUKKUETULOKSET
Super-Cup:
Ti 15.5. Super-Cup 1. osa (AsUK) Kalajärvi, voimalaitoksen ranta - TULOKSET
Ti 22.5. Super-Cup 2. osa (AsUK) Kalajärvi, Tuomen ranta - TULOKSET
Ti 29.5. Super-Cup 3. osa (AsUK) Kalajärvi, Luomankylä - TULOKSET
Ti 5.6. Super-Cup 4. osa (LUK) Kyrkösjärvi, Sevo - TULOKSET
Ti 12.6. Super-Cup 5. osa (LUK) Kyrkösjärvi, Vesipiiri - TULOKSET
Ti 19.6. Super-Cup 6. osa (LUK) Kyrkösjärvi, Vesipiiri - TULOKSET
Ti 26.6. Super-Cup 7. osa (SeSOnki) Hirvijärvi (puomi) - TULOKSET
Ti 3.7. Super-Cup 8. osa (SeSOnki) Hirvijärvi (puomi) - TULOKSET
Ti 10.7. Super-Cup 9. osa (SeSOnki) Hirvijärvi (puomi) - TULOKSET
Ti 7.8. Super-Cup 10. osa (AsUK) Kalajärvi, voimalaitoksen ranta - TULOKSET
Ti 14.8. Super-Cup 11. osa (LUK) Kyrönjoki, Munakka - TULOKSET
Super-Cup PISTETILANNE
Yleisiä ONKI, UISTELU ym. -kilpailuja:
Pe 4.5. Lohikalastusavajaiset Seljes, Alaveteli
La 5.5. Uistelukisat Ähtärinjärvi, Ähtäri - TULOKSET
Su 6.5. Heitto/soutu-uistelukilpailut Jääskänjärvi, Alavus - TULOKSET
La 12.5. Lohikisat Kakkurinjärvi, Vimpeli - TULOKSET
Ke 16.5. Alaveteli, Urheilukentän ranta, Alavetelin onkicup 1
La 19.5. Heitto/soutu-uistelukilpailut Räyringinjärvi, Veteli
Ti 22.5. Pietarsaari, Fantasian ranta, Kesäonki
To 24.5. Lehtimäki, Sahanranta, Kesäongen avaus - TULOKSET
La 26.5. Lohikilpailut, Jokiperä, Laihia - TULOKSET
Su 27.5. Koivulahti, Kyrönjoki, Merenkurkun Onki - TULOKSET
La 2.6. Kristiinankaupunki, Rannaltaheittouistelu - TULOKSET
To 7.6. Asuk iltakisat, Vähäjärvi - TULOKSET
La 9.6. Kurikka, Pitkämö, Hakupäällä parionki
La 9.6. Veneonki Cup 1 (SIIRRETTY 2.6. Alavetelistä) Kutusjärvi, opastus
Su 10.6. Björköby, Svedjehamn, Saaristo Onki - TULOKSET
Su 10.6. Kauhajoki, Maatalousoppilaitos, Kauhaonki 2007 - TULOKSET
Ke 13.6. Vaasa, Kalaranta, Kurre Cup 1
To 14.6. Ilta-Onkikilpailu, Ähtäri, Ouluvesi - TULOKSET
Su 24.6. Peräseinäjoki, Kalajärvi, Jussin onki - TULOKSET
Ke 27.6. Alaveteli, Seljes, Alaveteli Cup 1
To 28.6. Kurikka, Kusikivi, Casting-heittokilpailu
La 30.6. Alahärmä, Haarus, Yö-onki
Su 1.7. Teerijärvi, Heimsjön, Veneonki
Ke 4.7. Vaasa, Kalaranta, Kurre Cup 2
Ke 4.7. Alaveteli, Perhonjoki, Gåsjärvi, Alaveteli Cup 2
Pe 6.7. Alahärmä, Haarus
Ke 11.7. Alaveteli, Paasila, jokipenkka, Alaveteli Cup 3
Ke 11.7. Edesjärvi, Alavus, veneonki - TULOKSET
Pe 13.7. Teerijärvi, Kortjärven silta, Kortjärvi Tärppi
La 14.7. Veteli, Patanan tekojärvi, Pohjanmaan Lahnakuningas
La 14.7. Alahärmä, Haarusjärvi
Su 15.7. Jurva, Kivi- ja Levalampi, Yleinen onkikisa - TULOKSET
Ti 17.7. Pietarsaari, Jaakonpäivän onki
Ke 18.7. Alaveteli, Kaitforssin penkka, Alaveteli Cup 4
To 19.7. Kalajärvi, Ilta-onkikilpailu, Asuk - TULOKSET
La 21.7. Evijärvi, Ruurikkala, Ruurikkalasoutu
La 21.-22.7. SM-kilpaonki
La 21.7. Jalasjärvi, Jalasjoki ja Lamminjärvi - TULOKSET
Su 22.7. Ylistaro, Kitinoja, Kyrönjoki, Joutopäivä onki - TULOKSET
Ke 25.7. Maalahti, Åminne -heittokilpailu
La 28.7. Evijärvi, Lassila
Ke 1.8. Tastulanjärvi, patopenger - TULOKSET
To 2.8. Laituripilkki, Vankilanranta, Pilk Kings - TULOKSET
La 4.8. Nurmo, Hirvijärvi
Su 5.8. SM-onki, Kimolan Kanava - TULOKSET (Excel -tiedosto)
Ke 8.8. Vaasa, Kalaranta, Kurre Cup 3
To 9.8. Asuk-Leuk seuraottelu, Alavus, Vähäjärvi - TULOKSET
La 18.8. AsUK:n avoimet veneonkikilpailut, Vetämäjärvi - TULOKSET
La 18.8. Ouluvesi -uistelu - TULOKSET
La 18.8. S-Market uistelu "KUHA LORDI", Lappajärvi - TULOKSET
La 18.-19.8. Perhokalastuksen SM-finaali
La 18.8. Lohikisat, Laihian Jokiperässä - TULOKSET
Su 19.8. Nurmo, Hirvijärvi, SeSOnki -20 - TULOKSET
Su 19.8. Björköby, Svedjehamn, Björkön Heitto - TULOKSET
Ke 22.8. Vaasa, Kalaranta, Kurre Cup 4
Ke 22.8. Iltaonkikilpailut Ähtärissä, Ouluvedellä - TULOKSET
La 25.-26.8. Nuorten SM-toimintakilpailu
Su 26.8. Kaskinen, Kaskisten salmi - TULOKSET
Ma 27.8. Onkikilpailut, Seinäjoki, Kyrkösjärvi - TULOKSET
Ti 28.8. Asukin iltaonkikilpailut, Kalajärvi - TULOKSET
To 30.8. Iltaonki, Ähtäri - TULOKSET
La 1.9. Alaveteli, Paasila, Birgerin Muistokisa
Su 2.9. Raippaluodon silta, Raippaluodon sillan pohjaonki - TULOKSET
Su 2.9. Teerijärvi, Lill-Vuojärv
La 8.-9.9. Nuorten SM-perhokalastuskilpailu
Su 9.9. Kurikka, Kyrönjoki, Tuiskulan Onki - TULOKSET
Su 9.9. Vaasa, Kalaranta, Kurre Cup 5
La 15.9. Haasteottelu SeSOnki-LUK-AsUK - TULOKSET
Su 16.9. Veteli, Patana, Patanan syyshauki - TULOKSET
La 22.9. I VuoksiViiksi Uistelu, Kuorasjärvi, Alavus - TULOKSET
Su 23.9. Seurojen välinen uistelukilpailu, Ähtärinjärvi - TULOKSET
Su 23.9. Vaasa, Kalaranta, Kurren Pytty
Su 23.9. SM-laiturikalastus, Lohjan Aurlahti
La 28.9. Töysänjoki, 10 suurinta kalaa - TULOKSET
Su 30.9. Rääipäisonki Kurikka, Pitkämö - TULOKSET
Su 7.10. Onkikilpailut, Ahvenjoki, Alavus - TULOKSET
Vko 40 Piirin tietokilpailut
Lohipilkkikilpailuja:
La 6.1. Lohipilkki Vimpeli, Kakkurinjärvi - TULOKSET
La 6.1. Lohipilkki Töysä, Hirvilampi - TULOKSET
La 20.1. Lohipilkkikisat Iso-Särkijärvi - TULOKSET
La 20.1. Lohipilkkikisat Laasala - TULOKSET
La 10.2. Lohipilkkikisat Suurjärvi, Kristiinankaupunki - TULOKSET
La 24.2. Lohipilkkikisat Säläisjärvi, Jurva - TULOKSET
Su 11.3. Isokyrö, Kalliojärvi, Leijona-pilkki - TULOKSET
Su 1.4. SM-Lohipilkki, Enonkoski, Pirttilahti - TULOKSET
To 6.12. Jurva, Säläisjärvi, Lohisälli - TULOKSET
La 8.12. Vimpeli, Kakkurinjärvi - TULOKSET
Su 9.12. Haapamäki, Valkeinen - TULOKSET
Su 23.12. Jalasjärvi, Iso-Särkijärvi, Lohipilkit - TULOKSET
La 29.12. Kristiinankaupunki, Suurjärvi, Lohipilkki - SIIRRETTY JÄÄTILANTEEN VUOKSI
La 29.12. Lohipilkki Alasenlampi, Laasalankylä, Soini - TULOKSET
Yleisiä PILKKI -kilpailuja:
Ma 1.1. Alajärvi, Paalijärvi, Uudenvuodenkisa - TULOKSET
Su 14.1. Jurva, Kivi- ja Levalampi, Tammikuun pilkki - TULOKSET
Su 14.1. Lestijärvi, Discoland
La 20.1. Lappajärvi, Kärnä, Moottorisahapilkki - TULOKSET
La 20.1. Reisjärvi, Susisaari, Ahvenpilkki
La 27.1. Pietarsaari, Luodonjärvi, Suurahvenkilpailu
Su 3.2. Härkmerenjärvi, Härkmeren pilkki - TULOKSET
La 3.2. Lappajärvi, Pokela - TULOKSET
Su 4.2. Veteli, Räyringinjärvi - TULOKSET
Su 4.2. Raippaluoto, Vistan Suurahvenpilkki - TULOKSET
La 10.2. Lappajärvi, Lakaniemi - TULOKSET
La 10.2. Ähtäri, Ähtärinjärvi - TULOKSET
Su 11.2. Maxmo, Tottesund, Väiskin Pilkki - TULOKSET
La 17.2. Kaskinen, Kaskisten salmi, Helmi-pilkki - TULOKSET
La 17.2. Lappajärvi, Nykälä, Kraateri nykytys - TULOKSET
Su 18.2. Seinäjoki, Kyrkösjärvi - TULOKSET
Su 18.2. SM-pilkin esikisa, Oulujärven Paltaselkä - TULOKSET
La 24.2. Lehtimäki, Ähtärinjärvi, Sydäntalven pilkki - TULOKSET
La 3.3. Kurikka, Jalasjoki
La 3.3. Maalahti, Majorsin järvi, Petalax-Pilken - TULOKSET
La 3.3. Evijärvi, Tervasranta - TULOKSET
La 3.3. Vähä-Peränne, Ähtäri - TULOKSET
Su 4.3. Lappajärvi, Isoniemi - TULOKSET
Su 4.3. Ajokoirakerhon Pilkit, Kalajärvi, Peräseinäjoki - TULOKSET
Su 4.3. Kokkola, Hickarö - TULOKSET
Su 4.3. Kurikka, Mäntylänlampi, Mormyska, Ruutupilkki - TULOKSET
La 10.3. Härkmerenjärvi, Härkmeren pilkki PERUUTETTU
La 10.3. Nurmo, Varpulan allas, Haulikko-pilkki - TULOKSET
La 10.3. Vaasa, Pohj. kaupungin selkä, Merenkurkun mestaruus - TULOKSET
Su 11.3. Lappajärvi, Nissinranta - TULOKSET
Su 11.3. Seinäjoki, Kyrkösjärvi, Seinäjoki Pilkki - TULOKSET
La 17.3. Toholampi, Kirkkojärvi
La 17.3. Alavus, Kuorasjärvi - TULOKSET
La 17.3. Jurva, Kivi- ja Levalampi - TULOKSET
La 17.3. Kuhapilkki, Kuortane - TULOKSET
Su 18.3. Peräseinäjoki, Kalajärvi, Dreeverikerhon Kalustepilkki - TULOKSET
Su 18.3. SM-pilkki, Oulujärven Paltaselkä - TULOKSIA
Ke 21.3. Veteraanien SM-pilkki, Vääksy - TULOKSET
La 24.3. Kristiinankaupunki, kaupungin lahti, Suurkalapilkki PERUUTETTU
La 24.3. Virrat, Kurjenjärvi, Leijona Pilkki
La 24.3. Maalahti, Åminne -pilkki - PERUUTETTU
La 24.3. Lehtimäki, Ähtärinjärvi, Palo- ja pelastusalan SM-pilkki - TULOKSET
Su 25.3. Alavus, Alavudenjärvi, Alavus-pilkki - TULOKSET
Ti 27.3. Seurojen välinen ottelu (ÄUK-AsUK-LeUK) Inhan Saarijärvi - TULOKSET
La 31.3. Ähtäri, Perännejärvi - TULOKSET
La 31.3. Björkö, Björkön Pilkki - TULOKSET
Pe 6.4. Reisjärvi, Reisjärvi, Pitkäperjantain pilkki
La 7.4. Jurva, Säläisjärvi, Mööpelipilkki - PERUUTETTU
La 7.4. Ähtäri, Ouluvesi, 5 suurinta ahventa
La 7.4. Alaveteli, Seljes, Pääsiäislauantai kilpailu - PERUUTETTU
Su 8.4. Teerijärvi, Heimsjön - PERUUTETTU
Su 8.4. Jurva, Säläisjärvi - PERUUTETTU
Ma 9.4. Veteli, Patananjärvi - TULOKSET
Ma 9.4. Lappajärvi, Karvala
Ke 11.4 AsUK:n ylimääräiset iltakisat, Iso-Valkialampi, Pollarinkylä - TULOKSET
Su 14.4. SM-Mormyskointi
Su 21.4. SM Rautupilkki, Inari
Ke 25.4. Yleiset Laituripilkkikilpailut, Venesatama, Vilppula
La 1.12. Lehtimäki, Iso-Räyrinki, Talven avauspilkki - TULOKSET
To 6.12. Paalijärvi, AKM - TULOKSET
Su 8.12. Evijärvi, Ruurikkala - TULOKSET
Su 9.12. Töysä, Hakojärvi - PERUUTETTU JÄÄTILANTEEN VUOKSI
Su 9.12. Räyringinjärvi - PERUUTETTU JÄÄTILANTEEN VUOKSI
La 15.12. Haukipilkki, Evijärven Haapajärvi - TULOKSET
La 15.12. Pietarsaari, Luodonjärvi, Kinkkupilkki
Su 16.12. Ahvenpilkki, Lehtimäki, Kangaslampi - TULOKSET
Su 16.12. Alavus, Kuorasjärvi, Kinkkupilkki - PERUUTETTU JÄÄTILANTEEN VUOKSI
La 22.12. Räyringinjärvi - TULOKSET
Tapaninpv 26.12. Lappajärvi, Kyrönniemi - TULOKSET
29.12. Kymppikisa, Kuotesjärvi - TULOKSET
Pilkkimaaottelukarsinnat:
La 13.1. Lehtimäki, Ähtärinjärvi - TULOKSET
Su 21.1. Peräseinäjoki, Kalajärvi - TULOKSET
La 27.1. Lapua, Kauhajärvi, Maaottelukarsinta - TULOKSET
Pilkkikuningas-osakilpailut:
La 6.1. Lappajärvi, Kyrönniemi - TULOKSET
Su 28.1. Alavus, Edesjärvi - TULOKSET
Su 25.2. Lehtimäki, Kätkänjärvi - TULOKSET
Su 1.4. Alaveteli, Paasilanjärvi PERUUTETTU
Pe 6.4. Alajärvi, Pynttäri PERUUTETTU
Pilkkikuninkaalliset 2007 - LOPPUTULOKSET
Piirinmestaruuspilkkikilpailuja:
Pe 9.2. Lappajärvi, PM-Moksu Made - TULOKSET
Su 25.3. Kalajärvi, Peräseinäjoki (kisat siirretty Jalasjärveltä) - TULOKSET
Tarkempia tietoja kilpailuista löydät mm. Pohjanmaan Vapaa-ajankalastajapiirin
Toimintakalenteri 2007:sta ja Vetouistelun Pohjanmaa Cup:n esitteestä.